Prodej

Investiční diamanty s certifikáty

Zlatnictví Sokop je ideálním místem, kam se v Brně vydat pro nákup diamantů, které poslouží jako dlouhodobá investice nebo jako cenný dárek. Jsme spolehlivým partnerem pro všechny, kteří hledají prodejce drahých kamenů za přijatelnou cenu. Investiční diamant, obdobně jako zlato či stříbro, je skvělým nástrojem, jak se bránit inflaci a zachovat hodnotu i po celé generace.

Diamant před zasazením do zlatého šperku

Nabídneme Vám investiční diamanty s mezinárodními certifikáty GIA, HDR a IGI. Tyto laboratoře zaručují, že zákazník s jistotou kupuje i kvalitu odpovídajících parametrů. Každý diamant, který prodáme, tedy s sebou na certifikátu nese důležité informace o všech čtyřech rozhodujících vlastnostech (4C):

  1. Barva (Colour) – hodnocení barvy diamantů je založeno na absenci barvy. Chemicky čistý a strukturálně dokonalý diamant nemá žádný odstín. Je jako kapka čisté vody a má proto nejvyšší hodnotu. Mnohé z barevných rozdílů jsou tak jemné, že jsou pro oči laika zcela neviditelné. I tyto nepatrné odlišnosti však činí zásadní skoky v kvalitě a ceně investičního diamantu. Nejvyšším stupněm kvality disponují bezbarvé diamanty s označením písmen "D, E nebo F". Protože oči často klamou, je při prodeji diamantů potřeba spoléhat na kvalitní certifikaci z renomované laboratoře.
  2. Čistota (Clarity) – přírodní diamanty vznikají při procesu, kdy je hluboko v zemi chemický prvek známý jako uhlík vystaven obrovské teplotě a tlaku. Tento děj má obvykle za následek různé vnitřní a vnější příměsi, které se zračí ve struktuře diamantu. Téměř žádný diamant není naprosto čistý, avšak čím více se blíží vysněnému ideálu, tím je jeho hodnota vyšší.  Běžným okem laik například nerozezná rozdíl v kvalitě označované jako "VS1" a "SI2", přičemž rozdíl v ceně těchto dvou stupňů kvality je skutečně značný.
  3. Brus (Cut) – diamanty jsou proslulé svou schopností přenášet světlo a intenzivně jiskřit, pokud jsou dokonale vybroušeny. O kvalitě rozhoduje geometrické uspořádání tzv. "fazet", malých vybroušených plošek, a jejich bezchybné povrchové vyhlazení. Vybrousit diamant je skutečné umění. Pouze perfektní proporce, symetrie a závěrečné leštění přinášejí nádherný průchod světla a blyštivý lesk v diamantu.
  4. Váha (Carat) – váha diamantu se udává v karátech. Metrika zvaná jeden "karát" je definována jako 200 miligramů hmotnosti. Ptáte se, kde se toto zvláštní pojmenování vzalo? Asi v polovině 15. století slovo karát přešlo do ostatních jazyků z italského "carato", jež označovalo rostlinná semena, která se pro vážení diamantů v dávných časech používala. Ale zpět do současnosti. Dva diamanty se stejnou karátovou hmotností, mohou mít diametrálně rozdílnou cenu, právě v závislosti na dalších třech výše uvedených vlastnostech. Je důležité si tak uvědomit, že hodnota diamantu je určena použitím všech čtyř vlastností (4C), a tedy nejen pouhou hmotností karátů.

Věříme, že nyní již máte o investičních diamantech alespoň základní představu. Jakýkoli drahý kámen, který Vám prodáme, můžete také posléze nechat zasadit do vhodného šperku, který Vám na zakázku rádi zhotovíme.

Investiční a dárkové diamanty po předchozí konzultaci a záloze objednáváme přímo v naší dílně na adrese Soběšická 2, Brno - Husovice.

Spoléháme na nejprestižnější druhy certifikací diamantů, kterými jsou:

Logo: GIA – Gemological Institute Of America  (americký gemologický institut) / Logo: IGI – Gemological Institute Of America  (americký gemologický institut)  / Logo: HRD Antwerp – Antwerp Diamond Lab  (certifikační ústav v Antverpách)

GIA – Gemological Institute Of America

(americký gemologický institut)

Společnost GIA  byla založena v roce 1931 jako nezisková americká vzdělávací instituce zajišťující ověřování kvality diamantů. Jedná se o nejprestižnější a naprosto spolehlivý certifikát, který můžete k diamantu získat.
Více na gia.edu

IGI – International Gemological Institute

(mezinárodní gemologický institut)

Institut byl založen v roce 1975 v Antverpách a jedná se o nejdůvěryhodnější evropskou certifikaci v oblasti diamantů.
Více na igiworldwide.com

HRD – Antwerp Diamond Lab

(certifikační ústav diamantů v Antverpách)

Ústav byl založen v roce 1973 v Antverpách pod názvem "Hoge Raad voor Diamant (HRD)" jako iniciativa belgické vlády a zástupců v odvětví obchodu a zpracování diamantů.
Více na hrdantwerp.com

Diamant s certifikátem GIA

Diamant s certifikátem GIA.

Ukázka certifikátu GIA

Ukázka certifikátu GIA.

Dva shodné diamanty o váze 0,31 ct pro náušnice

Dva shodné diamanty o váze 0,31 ct pro náušnice

Odkazy na videa

Níže jsme pro Vás vybrali pár instruktivních videí v anglickém jazyce, která přiblíží, jaké vlastnosti 4C může při výběru diamantů očekávat.

Barva

Barva diamatů je nejlépe zřetelná při pohledu z boku a na bílém pozadí. V následujícím videu naleznete srovnání barvy s označením D a H, přičemž první představuje zcela bezbarvý diamant a druhý exemplář se nachází přibližně v polovině celého barevného spektra. Jak uvidíte, barvu je mnohem těžší rozeznat při pohledu zepředu.
VIDEO

Zde ukázka, jak matoucí může být prezentace při prodeji, pokud diamanty nejsou na bílém pozadí, nebo pokud jsou pod tónovaným osvětlením.
VIDEO

Čistota

Důležité při koupi investičního diamantu je i to, kolik příměsí se v něm nachází. Nečistoty jsou často patrné pouze při velkém přiblížení. Zde postupně uvidíte, jak vypadají dva rozdílné diamanty s čistotou SI2, a posléze SI1.
VIDEO

Poutavé je i video, kde můžete porovnat řadu diamantů, které jsou na škále příměsí od sebe vzdáleny i několik kvalitativních stupňů:
VIDEO

Brus

Dále je dobré ukázat, jak dva diamanty shodné váhy často působí opticky rozdílně jen proto, že jsou jinak vybroušeny. Diamant vpravo je „hlubší“ (depth), a proto působí také menším dojmem. Ve druhém případě je „hlubší“ diamant pro změnu vlevo. Na konci videa pak vidíte diamanty pod LED osvětlením, které prozrazuje, že hlubší diamant 63% ve středu nemá ideální požadované vlastnosti při lomu světla. Jinak řečeno, příliš hluboké nebo příliš mělké diamanty nejsou právě tou nejlepší volbou pro šperk ani investici.
VIDEO

Tentýž efekt je patrný i na denním světle, kde tři diamanty se shodnými „papírovými“ předpoklady (váha, barva, čistota) se liší jen nepatrně ve výbrusu. Prostřední diamant, který má však ideální tvar, vyzařuje nejvíce odlesků, a proto představuje ideální investiční nákup.
VIDEO

Váha

Na závěr je jistě dobré udělat si alespoň obecnou představu, jak mohou diamanty rozdílné váhy působit na něžné dámské ruce. V ukázce uvidíte diamanty od hmotnosti 0,31 ct až do 2,01 ct na dvou asijských modelkách.
VIDEO